Blog

Deri Tulum Peyniri

Kendisine has tadı olan Erzincan Deri Tulum Peyniri diğer peynirlere göre daha parlak görünümlü, tam yağlı ve daha lezzetlidir.
Erzincan deri tulum peyniri, koyun sütünden üretilir. Erzincan yöresine aittir. Yapılışı zordur. Çok hijyenik ortamlarda üretilir. Yapımına 5. ve 6. aylarda başlayan 9. aylarda biten tamamen Erzincan yöresinin yüksek rakımlı 90-100 çeşit bitki zenginliğine sahip temiz ve serin yaylalarında beslenen koyunlardan alınan sütlerden hazırlanarak Akpınar Tulum Peyniri güvencesiyle sofralarınıza sunulmaktadır.

Erzincan deri tulum peyniri, gurmelerin ayrıcalıklı bulduğu bu lezzetlerden biri.

Deri Tulum Peyniri

Özgünlük derecesi ve etki gücü yüksek, gerçekten dikkate değer yöresel lezzetler bakımından zengin bir kültüre sahibiz. Erzincan Deri Tulum Peyniri Özellikleri arasında mutlaka sayılması gereken unsurlardan biri onun tescilli bir lezzet oluşu.

Peynirin deri tulum içinde saklanması elbette tesadüf değil. Erzincan deri tulum peynirine kendine has o keskin aromasını veren unsurların en önemlisi, içine basıldığı deri tulum. Doğal bir yapıya sahip olan deri tulum, peynirin olgunlaşması ve istenilen lezzete ulaşması için en uygun şartları sunar.

Erzincan Deri tulum peyniri, dünyada ve ülkemizde de tanınmış aranılan, tercih edilen ürünler arasında yerini almıştır.

Kendisine has tadı olan Erzincan Deri Tulum Peyniri diğer peynirlere göre daha parlak görünümlü, daha güzel kokulu, tam yağlı ve daha lezzetlidir.

Tulum peynirinin tuzlanması ve yaylaların temiz havasında bekletilmesi çok hijyenik olmasını ve olabilecek mikroplardan arınmasını sağlamaktadır.

Sitemizden Erzincan Deri tulum peynirini gönül rahatlığı içerisinde sofralarınıza temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir