Blog

Akpınar Tulum Peyniri Türkiye’nin her yerinde

Erzincan’da koyun sütünden üretilen tescilli tulum peyniri, büyük şehirler olmak üzere, Türkiye’nin her iline  gönderiliyor.

Erzincan yöresine ait doğal ürün

Erzincan yöresine ait doğal ürünlerin satışını yapan Akpınar Şarküteri Erzincan’ın meşhur tulum peynirini Türkiye’nin bir çok iline gönderiyor.

Konuyla ilgili bilgi aldığımız işletme sahibi Lütfullah Akpınar peynirin yapıldığı sütlerin yöredeki yaylalardan, toplanıp mayalandığını belirterek, Peynirin, deriler ve bidonlara basıldıktan sonra soğuk hava depolarına konulduğunu. Depolarda bir aya yakın bir süre dinlendirilen peynirin, daha sonra satışa sunulduğunu söyledi.

Satışını gerçekleştirdikleri Erzincan Tulum Peynirine gerek Erzincan’daki müşterilerinin gerekse şehir dışından gelen müşterilerin yoğun ilgi gösterdiğini ve ülkemizin birçok iline toptan ve perakende olarak Erzincan Tulum Peyniri gönderdiklerini kaydetti.

Erzincan’a ait ve şehirle bütünleşmiş lezzeti olan tulum peynirini şehir dışına ulaştırmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Akpınar Erzincan Tulum Peynirinin kenti ülke genelinde temsil eden en önemli ürünlerden biri olduğunu söyledi.

Müşterilerine Erzincan Tulum Peynirinin yanı sıra tereyağı, beyaz peynir, kaşar peyniri v.b. ürünlerin satışını yaptıkları belirten Akpınar Erzincan halkına en kaliteli süt ürünlerini sunmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Akpınar Şarküteri Boyacılar Camii karşısı Nedim Muradoğlu İş Merkezinde hizmet veriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.