AnasayfaBasın OdasıBizden Haberler

Erzincan valisi sayın Süleyman Kahraman’ın, geçtiğimiz günlerde Erzincan Tulum Peyniri ile ilgili yaptığı açıklama dikkat çekmeye devam ediyor.

Erzincan Tulum Peynirini Türkiye’ye tanıtmayı amaçlayan firmalardan biri olan Akpınar Tulum Peyniri firması, sayın Vali’nin yaptığı açıklamayı, Erzincan için önemli ve üzerinde durulması gereken bir konu olarak görüp teşekkür etti. firma sorumlusu Lütfullah Akpınar; yıllardır farklı illerden peynir geliyor ve bu peynirler asla Erzincan tulum peyniri değil. fakat hem Türkiye’ye hem de Dünyanın değişik ülkelerine Erzincan tulum peyniri diye pazarlanıyor. Gerek tat gerek kalite yönünden Erzincan tulum peyniri olmayan bu peynirlerin damak tadını ve sağlığı tehdit etme ihtimalide çok yüksektir diye anlattı.

Devamını oku...

PEYNİRLERİN BAŞTACI ERZİNCAN TULUM PEYNİRİ

Kahvaltı sofralarımızın vazgeçilmezi, Türkiye’de peynir denilince akla gelen ilk isim olan Erzincan Tulum Peyniri, Akpınar Markası altında gerçek değerine kavuştu.

Devamını oku...

Peynirde markalaşma ve hijyen.

Erzincan tulum peynirini tanımayan yok gibi. Bu konuda büyük çaba gösteren firmalardan biri de, Erzincan'ın tecrübeli ve yıllara yayılan kaliteli peynir üreticilerinden Akpınar Tulum Peyniri.

Devamını oku...